Вчера околу 23.00 часот во с.Ношпал, општина Могила, од С.К(18) управувајќи патничко возило „хјундаи“ со битолски регистарски ознаки, изгубил контрола и удрил во бетонски столб. Во незгодата возачот се здобил со тешки телесни, констатирани во Клиничка болница Битола. Увид извршила увидна екипа на СВР Битола.  

извор: Makfax