x

12 позитивни во таборот на Бешикташ

bes

Седум фудбалери односно пет вработени во клубот се заразени од коронавирус, објави денеска турскиот фудбалски гигант Бешикташ.  Турците се дел од Европските натпреварувања во моментов, и тоа ќе биде сериозен проблем за нив.

Имињата нормално не се објавени, а Бешикташ има закажано меч од третата рунда квалифиакции за Лигата на Европа против Португалскиот тим Риое Аве на 24 септември на гостински терен.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата