Пејачката Џенифер Лопез и нејзиниот партнер Алекс Родригез купиле нов имот во Сан Фернандо за кој издвоиле 1,4 милиони долари. Станува збор за мала, но луксузна куќа, која е изградена во 1948 година, и околу која има простран имот.

Имено, ентериерот на куќата е украсен по најновиот начин, а парот со децата на пејачката ќе го помине поголемиот дел од времето во пространа дневна соба, во која има голем кожен тросед, како и црно огниште. Куќата има три спални со средна големина, што е идеално за нив двајца и близнаците на пејачката.

Би сакала да водам нормален живот во некој мал град. Каде можам да јадам поздраво, да возам велосипед, да одам во маркет каде би купила леб, ќе го ставам во корпа, ќе го одвезам дома и ќе го намачкам со џем, рече таа, пренесуваат странските медиуми.