Џенифер Лопес и Алекс Родригез за време на изолацијата решиле венчавката да ја остават на чекање за да добијат бебе. Наводно пејачката веќе почнала подгоотвки за вештачко оплодување.

„Уште кога почнаа да се забавуваат зборуваа за дете. Мислат дека сега е вистинското време“, открил извор за американските медиуми.