Џеј Ло има 50 и е апсолутно без ниедна мана! А тоа го докажала и на прославата по повод 60 роденден на кошаркарската легенда Мајкл Џонсон, организирана на југот на Франција. На забавата се појавила со вереникот Алекс Родригез облечена во романтична долга сукња со огромен шлиц, кој бил се до струкот, што всушност и се покажало проблематично. 

Додека слегувала од јахта, сукњата и се отворила и на виделина излегле совршените нозе на Џенифер. Додуша се покажале и гаќичките во боја на кожа…