Дали е ова само случајност или…?

Имено еден твитерџија потпишан како Носо, на 13 ноември 2012 година напишал дека Коби Брајант ќе загине во хеликоптерска несреќа.

Исто така на 28 декември 2017 година прикажан е цртан филм во кој славниот кошаркар доживува пад со хеликоптер.

Дали е се ова случајност или не засега останува мистерија. Сигурно е само дека  теоретичарите ќе имаат многу материјал во периодот кој следи.

Потсетуваме, Коби Брајант загина денес на 42 годишна возраст во хеликоптерска несреќа во Калифорнија. Како што се дознава со него имало уште 4 лица меѓу кои и неговата 13 годишна ќерка Џиџи.