На 28.05.2020 во 11.30 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, С.Р.(65) од Скопје пријавил дека на 26.05.2020 околу 21.30 часот во семејниот дом на ул.„Антон Чехов, по претходна расправија, бил физички
нападнат со тврд предмет од неговата ќерка М.Р.(31) од Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.