Српскиот бизнисмен Страхиња Стојановиќ синоќа беше ликвидиран во Белград откако бомба експлодира под неговиот џип. Тој се поврзувал со тесни врски со српската мафија а со него во возилото била и преубаваа Колумбијка Соња Суарез.

 

Таа му била девојка на Страхиња а маклу е познато со што се занимава освен дека има фотографии од луксузни дестинациии и оти е љубителка на убавата гардероба. Нејзината пак ќерка била во врска со Кристијано Роналдо.

Таа на социјалните мрежи пишувала статуси дека Страхиња е нејзината сродна душа и дека не се занимава што зборува околината за неговото минато. 45 годишната Соња во експозијата е тешко ранета но е надвор од животна опасност.