x

Љавдрим Фазлиу нов играч на Шкупи

fazliu

Македонскиот младински репрезентатативец Љавдрим Фазлиу е нов член на тимот на Шкупи откако неговиот актуелен договор со Пелистер го откупи тимот од Чаир.

Фазлиу одигра одлична есен и се здоби со статус на У21 репрезентативец.

Тој е дете на Работнички и првиот сениорски настапи ги направи за овој клуб.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата