x

Јунајтед има нов тренер, на промоцијата ќе се почека две недели!!!

poketino-real

 

Се чини дека толку беше од Оле Гунар Солскјер на клупата на Манчестер Јунаутед. Првите луѓе дури сега сфатија каква ужасна грешка направија кога го поставија за прв тренер на еден од најголемите клубови во светот. По катастрофаниот старт сезонава, барем така се шпекулира утринава во англиските медиуми, Јунајтед има нов тренер, а тоа е Маурицио Покетино. Со Аргентинецот се е договорено, тој секако дека ја прфатил понудата, но промоцијата ќе се одржи за две недели. Имено поради Ковид-19 ситуацијата, Солскјер ќе ги одработи тренинзите во тие 14 дена додека Покетино биде во карантин.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата