На планината Рила во Бугарија, падна снег, објави Метео Балканс.

Лошите временски услови ја зафатија Бугарија, а метеоролозите најавуваат обилни поројни дождови и грмотевици и во следните денови.

Се очекува дека да падне околу 50 литри дожд на метар квадратен во западниот, централниот и јужниот дел од земјата.

извор: Makfax