x

Јуве го договара и Милик

По Артур Мело тимот на Јувентус по се изгледа дека летово ќе го доведе и Аркадиуш Милик. Полјакот има договор со Наполи од следното лето, и ова е последна шанса за клубот да заработи на него онолку колку што планира.
Затоа Јувентус во моментов е подготвен да преговара со Наполи, кој бара 40 милиони евра за 26. годишниот напаѓач.

Доколку се остварат овие планови тогаш нападот на Јувентус следната сезона ќе биде уште посилен.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата