x

Јувентус објави дека и втор фудбалер е заразен со коронавирусот

Откако Даниеле Ругани утрово беше објавено дека успешно се излекувал од КОВИД-19 вирусот, од Јувентус попладнево информираат дека имаат и втор фудбалер кој е заразен.

Станува збор за францускиот репрезентативец Блес Матуиди, кој според клубот веќе 6 дена е во домашна изолација. Матуриди се чувствува добро и засега нема потреба од прием во болница.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата