x

Јувентус го изиграл Алегри: Одбив животна понуда

Масимилијано Алегри ова лето сигурно ќе продолжи со тренерската работа по паузата од година дена. Стратегот сакаше да се одмори по отказот од Јувентус со кого имаше договор до пред неколку дена, па не мораше да се грижи околу финансискиот дел.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата