x

ЈУБИЛЕЈ: Барди викендов влегува во „клубот 100“

bardi-levante-2020

Енис Барди на дуелот со Алавес кој се игра викендов, влегува во ден јубилеј.

Имено, ако добие шанса да игра, тогаш тоа ќе биде неговиот 100-ти настап во дресот на Леванте, од неговото доаѓање. Тој веќе стана симбол на овој клуб, и е еден од омилените играчи. Веќе стана странец со најмногу настапи за Леванте, а исто така влезе меѓу првите 10 играчи со најмногу настапи за екипата од Валенсија.

Барди се надева дека овој јубилеј ќе го заокружи со победа.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата