x

Јован Талевски е нов играч на Е. Пелистер 2

talevski-e1596813298759

Јован Талевски се врати во Македонија и тоа во дресот на Е. Пелистер. Македонскиот ракометар минатата сезона беше дел од босанскиот тим, Слобода Тузла.

Во својата кариера настапуваше за Вардар Јуниор, Прилеп и турски Јозгат Бозокспор.

Е.Пелистер 2 исто како и првиот тим ќе биде дел од струшкиот турнир, ќе игра против Вардар, Охрид и Бутел Скопје.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата