Вака сопругата Јелена го честитала 33. роденденот на најдобриот тенисер на планетата.

Еден од најдобрите тенисери на сите времиња Новак Ѓоковиќ сношти наполнил 33 години.

Освојувач на 17 Гренд слем турнири својот роденден го поминал во друштво со семејството и пријателите.

Сопругата Јелена на Твитер објавила видео во кое на Новак му го честитала роденденот.