Актерката Јелена Јованова или како што уште сите ја знаат – Јелена од Драчево, поради ликот кој го толкуваше во серијата „Преспав“, денес слави роденден.

Денот кога дошла на свет убавата актерка го одбележа со фотка на социјалните мрежи под која напиша: „36 и не ми треба филтер“.

Инаку, актерката неодамна стана мајка и на свет го донесе синот Јаков.