x

Ја уверил девојката дека е кошаркар на Жалгирис и ја излажал за 10.000 евра!

litva

Неверојатно приказна ни доаѓа од Литванија, во која е “вклучен“ и Рокас Јакубаитис, еден од најталентираните кошаркари на Жалгирис.

Непознато машко лице лажел дека е токму Јакубаитис, се запознал со една девојка која ја уверил дека тој е токму кошаркарот. Она му поверувала, па дури му позајмила и 10.000 евра, откако “кошаркарот“ имал некои ситни проблеми. Откако подоцна сфатила дека е излажана, таа го пријавила во полиција а набргу лажгото е упсен.

Се споиле на социјалните мрежи, кога дошол на првиот состанок тој имал тренерка на Жалгирис, и тоа со името на кошаркарот на грбот. Постојано и праќаше видеа и клипови од тоа како тренира со Жалгирис, нема што, ја увери дека е Јакубаитис. После два месеци и кажа дека има проблеми и дека итно му се потребни 10.000 евра, таа му даде“ изјави другарка на жртвата за литвнските медиуми.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата