x

Ја расплака цела планета: Коби, ова е за тебе!

gasol-planeta

По Гасол, некогашниот кошаркар на Лејкерси, соиграч на трагично настраданиот и никогаш непрежален Коби Брајант, објави дека во неговото семејство има принова. Доби ќеркичка, а нејзиното име е Елизабет Џијана Гасол.

Пристигна нашата ќеркичка, породувањето мина добро и пресреќни сме. Елизабет Џијана Гасол, многу значајно име за нашата преубава ќерка“ напиша на инстаграм Шпанецот.

Инаку средното име бебето го доби во знак на сеќавање на ќерката на Коби Брајант, Џијана, која исто така во хеликоптерската несреќа го загуби својот живот.

Ванеса, сопругата на Коби, пак напиша…

Моето кумче пристигна“!

Додека Гасол и врати…

Те сакаме, ќе бидеш најдобра кума на светот на нашето девојче“.

Потег кој со кој Гасол ја расплака цела планета.

Инаку тој и Коби беа најголеми пријатели кога играа заедно, а минатиот месец тој ги поведе на крстерење Ванеса и нејзините ќерки.

Браво за По Гасол, човек…

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата