x

Ја претставија нашата група со Лего коцки, погледнете како изгледа Пандев (ФОТО)

lego-naslovna

Македонија на ЕВРО 2021 ќе насатапува со Австрија, Украина и со Холандија. Групата беше претставена со познатите коцки од компанијата „Лего“.

Погледнете како изгледа групата во која ќе игра Македонија, на која за нашата репрезентација претставник е капитенот Горан Пандев, за Холандија Депај, додека за Украина Јармоленко. За Австрија претставник е Сабицер.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата