Кандидатот за пратеник во изборната единица 5 на ВМРО-ДПМНЕ, Јован Јаулески на својата фејсбук страница сподели објава во која напиша што предвидува програмата за Обнова на Македонија.

Целосната објава може да ја погледнете во продолжение.