Убавата актерка Синем Мустафа Услу или попозната како Јасемин од „Вљубениот ерген” наскоро ќе стане мајка.

Синем (33) минатата година се омажи по третпат, но по се изгледа дека овој пат во љубовта и цветаат ружи.

 
 
 
View this post on Instagram

? cumartesi bizde böyle❤️

A post shared by SİNEM MUSTAFA USLU (@sinemmustafauslu) onDec 1, 2018 at 4:08am PST

Таа е доста активна на социјалните мрежи и постојано на своите следбеници им покажува колку хармоничен љубовен живот има.

 
 
 
View this post on Instagram

Babası çocukları öptü, gitti?

A post shared by SİNEM MUSTAFA USLU (@sinemmustafauslu) onDec 6, 2018 at 3:34am PST

Сепак, се досега беше таинствена дека е во блажана состојба, а деновиве преку својот профил го покажа нараснатиот труднички стомак додека нејзиниот сопруг го бакнува.

 
 
 
View this post on Instagram

❤️

A post shared by SİNEM MUSTAFA USLU (@sinemmustafauslu) onMay 24, 2018 at 9:04am PDT

Инаку, ова ќе биде трет брак на актерката. Првпат се омажи во 2008 година, а бракот траеше две години. Потоа повторно се омажи во 2013 година, а тој брак траеше само една година. По се изгледа ова е трета среќа со продуцентот Мустафа Услу со кој се венчаше во 2016 година.

Извор: вистина.мк