x

Јанис Адетокумбо втора година по ред МВП

adetokumpo

Грчкиот ѕвер Јанис Адетокумбо втора година по ред е избран за најкорисен во НБА-лигата пред Леброн Џејмс, Џејмс Харден и останатите ѕвезди.

Тој е вистински лидер во редовите на Милкови Бакс, за жал ниту овој пат неговите феноменални партии не беа доволно за продолжување на престојот во Орландо.

Адетокумбо оваа сезона бележеше просек од 29,5 поени, 13,6 скока и 5,6 асистенции по натпревар.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата