x

Ѓуроски тргна со победа и 8 поени во 1. коло од Втората лига на Шпанија

gjuroski

Аликанте на нашиот Стојан Ѓуровски со победа ја отвори новата кошаркарска сезона во Втората шпанска лига. Денеска на меч од 1. коло, Аликанте славеше на гостувањето кај Жирона со 83:77.

На овој премиерен меч во кој Ѓуроски, одигра 30.минути, успеа да постигне и 8 поени (0/4 за три, 3/4 за два, и 2/2 за еден поен). Освен тоа Ѓуровски беше стартер во тимот од Аликанте, а средбата ја заврши и со два скока, две асистенции и две загубени топки.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата