x

Ѓуроски прв стрелец, Аликанте убедлив

screenshot_20201023_235824

Стојан Ѓуроски и неговиот ХЛА Аликанте ја запишаа втора победа во Леб Оро лигата.

На свој терен убедливо беше совладана екипата на Леида со резултат (82:65).

Македонскиот репрезентативец беше најдобар стрелец во својот тим, постигна 13 поени (2/6 за три, 3/5 за два и 1/2 за еден поен), додаде три скока и една освоена топка за 22. минути во игра.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата