Ѓулсерен од “Пармпарча” драстично ослабела еве колку килограмите изгубила, вака изгледа Нургул Јешилчај после диетата (фото)

Убавата турска глумица Нургул Јешилчај, која последен пат ја гледавме како Ѓулсерен во серијата “Парампарча”, сега изгледа неверојатно.

После една година пауза во улогата на султанка Косем турската ѕвезда Нургел Јешиличај, која поселеден пат ја гледавме во серијата “Парампарча, повторно доаѓа малите екрани. Новата серија се вика “Ѓилшери, а снимањето почнало во Антепе.


За време на оваа пауза Нургул не седела со скрстени раце, била член на жири во натпреварувачка емисија Некои нови ѕвезди но ршила малку да се позанимава со себе си и своето тело. Па така оваа 42. годишна глумица решила да се подвргне на естетска интервенција и се решила на кура со ботокс. Но изгледа дека немала среќа, не го поднела ботоксот бидејќи во еден момент имала жестока реакција, била цела отечена.

 

 
 
 
View this post on Instagram

#instagram “mavitık”ı iliştiriver artık şuraya?neler yaşadınız memlekette bilmiyorum ama bi sünger çekin geçmişe?

A post shared by Nurgul Yesilcay (@nurgulyesilcayy) onFeb 13, 2018 at 1:46am PST

Нургул исто така се подвргнала и на слабеење со што за два месеца изгубила седум килограми.

Како што вели, намалила пет оброци дневно, ја исфрлила пржената и печената храна, која инаку многу ја сака, пиела доста течности и при тоа еден час дневно тренирала кик бокс. “никогаш нема да дозволам да се здебелам, диетата е навистина вистинска мака”, се пожалила на новинарите.

 
 
 
View this post on Instagram

Bi selfie patlatmayalım mı????

A post shared by Nurgul Yesilcay (@nurgulyesilcayy) onJun 20, 2018 at 6:52am PDT

 

Дали Нургул заборавила на маките со диетата па целосно ужива во вкусовите на храна во Антепе, или сликите и помагаат да биде на дистанца од масите преполни со храна, се прашуваат фановите, која храна судејќи по изгледот е баш по вкус за вистинските гурмани.