x

ШТО ЧИТАВМЕ? Ова се 10-те најчитани текстови на СПОРТМЕДИА за 2019-та!

Со нов изглед, свежи идеи и проверена екипа. Вака „Спортмедиа“ ја почна 2019-тата. Годината која ја оставаме зад нас донесе уште една голема радост со европската ракометна шампионска круна на нашиот Вардар, со убави фудбалски моменти, медали… За нас, година со многу посветена работа и објавени вести.

Од мноштвото објавени информации (2019-та ја завршуваме со фантастична бројка од над 16.800 објавени вести), некои се издвоија со својата популарност. Статистиката и бројките не лажат, па во продолжение ги имаме 10-те текстови кои привлекоа најголем интерес кај вас и 2019-тата ја завршуваат како најчитани вести на sportmedia.mk.

Во 2020-тата со нови желби, ентузијазам и посветеност… ваша СПОРТМЕДИА!

Не издржа срцето: Вардарци се расплакаа…(ФОТОГАЛЕРИЈА)

Самсоненко ја откри причината за проблемите во РК и ФК Вардар

Шок под Шара: „Еколог“ си оди од Шкендија, си одат и „ѕвездите“!?

„БОМБА“ ВО НАЈАВА: Македонија директно во финалето во Лигата на Нации!?

Радичевиќ ги запали социјалните мрежи (ФОТО)

Херанц и Лира ја опустошија касата на Вардар!!!

СКАНДАЛ ВО ПРИЛЕП: Алиоски непожелен и избркан од ресторан!!!

ИНЦИДЕНТ ВО ТЕТОВО: Скандалозно однесување на собирач на топки, Гачевски збесна (ВИДЕО)

Алушовски ќе биде новиот тренер на Вардар

Цел свет ја виде голата града на ракометарката на Ангола (ФОТО)

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата