x

Што прави Бејл во карантин? Не е тешко за погодување (ВИДЕО)

Герет Бејл, членот на Реал Мадрид времето во карантин го „троши“ со своето најголемо хоби, а тоа е голфот. И не треба премногу да го знаеш за да погодиш што прави Велшанецот во време на коронавирусот.

Познато е дека во досегашниот дел од сезоната Бејл  и не се наигра многу кај Зидан, повеќе се прослави со банерот кога играше за својата селекција, на кој пишуваше –„Велс, голф, Мадрид“.

 

View this post on Instagram

 

Hole in one! ⛳ ??‍♂@taylormadegolf I nominate @tigerwoods, @rorymcilroy and @thesergiogarcia for the #stayathomechallenge ????

A post shared by Gareth Bale (@garethbale11) on

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата