Овен

Ве очекува период во кој ќе имате позитивни промени на работното место, среќата ќе биде на ваша страна. Кога е во прашање љубовта, ве очекува нова врска со личност која е надвор од вашата држава. На полето здравје ве очекува период кој би можеле да имате солидна состојба. Добро се чувствувате и ќе имате многу енергија.

Бик

Ве очекува подобрување на финансиите и генерално ќе имате среќа на работното место. Може да се надевате на нови и убави моменти со саканата личност, а можно е и планирање на семејство. Во здравјето, ве очекува фаза во која ви требало да се грижите за него малку повеќе, особено на уринарниот тракт и бешиката.

Близнаци

Пред вас е поволен период и отворено ќе може да ги изразите своите ставови и амбиции. Партнерот би можел да направи важен чекор кон вас. Ќе бидете склони на алергии, иритации на кожата и проблеми со кожни болести, па погиржете се за тоа.

Рак

Можете да очекувате дека во текот на овој период ќе имате позитивни случувања на работа. На полето љубов ве очекува нова средба со личност која сака врска. Кога е здравјто во прашање, ве очекува период во кој можете да бидете склони кон тегоби врзани за холестеролот, шеќерот како и проблеми со вишокот килограми.

Лав

Можете да очекувате многу поволен период за проведување на деловни одлуки. Во љубовта, ве очекува прилика за нова врска која можно е да биде значајна за вас. Погрижете се за проблемите со очите кои ви се осетливи. Проверете ја својата диоптрија на време.

Девица

Можете да очекувате добри вести од кои ќе бидете задоволни за приватната работа. Во љубовта ве очекува сигурност покрај саканата личност. Кога е здравјето во прашање, можни се несоници, проблеми со нервозата, но и повремени потешкотии врзани со органите за варење.

Вага

Доколку планирате било какво патување, можете да очекувате дека ќе бидете задоволни. Во љубовта ве очекува убава комунијација со личноста за која се грижите. Во здравјето ве очекува период во кој можете да имате проблеми со плуќата и дишните патишта, па погрижете се за тоа.

Скорпија

Ве очекува период во кој би можеле да имате многу значајни промени со полето на заработка. Периодов ќе бидете склони кон хормонани проблеми, нестабилност и проблеми со тироидната жлезда.

Стрелец

Некои тешки одлуки ќе бидат пред вас во наредниот период. Ќе бидете опсипени со саканата личност, на некој начин. Ве очекуваат чести главоболки, мигрени, нервоза како и проблеми поврзани со видот.

Јарец

Ве очекува фаза во која ќе бидете задоволни со случувањата на работното место. Во љубовта владеат некои сомнежи. Ве очекува период во кој ќе имате проблеми со проширени вени и циркулација.

Водолија

Ве очекува добар период за да развиете добри односи со вашите колеги и соработници. Во љубовта ве очекува некое ново познанство. Погрижете се за вашите хронични проблеми кои можат да бидат врзани за вашиот нервен систем.

Риби

На работа ќе имате добри промени, напредок и позитивни околности. Ве очекува фаза во која ќе бидете посвете на партнерот. Во здравјето, ве очекува период во кој ќе имате проблеми со грбот, ‘рбетот, па погрижете се за тоа.