x

ШТЕТА ШТО НЕМА ПУБЛИКА: Тотенхем со Герет Бејл доаѓа во Скопје за дуелот со Шкендија

bejl-karantin

Герет Бејл денеска треба и официјално да потпише договор со Тотенхем. Фудбалерот на Велс конечно го напушти Реал Мадрид, и според тамошните медиуми тој ќе му биде на располагање на Жозе Мурињо веќе во четврток за дуелот од 3. квалификациско коло против Шкендија во Скопје. Во составот на Португалецот треба да биде и левиот бек, Серхио Регулион.

Овој меч ќе беше вистински сепктакл доколку се играше пред публика, но поради пандемијата коронавирус, Владата и натаму го држи спортот под затворени врати.

Тотенхем во првото коло во Премиер-лигата беше поразен од Евертон со 1-0, а синоќа го мина Локомотив Пловдив во 2. квалификациско коло.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата