x

Шоштариќ: Бевме страшно мотивирани оти Данска ни дадоа шанса од еден процент

sostaric

Хрватска стигна до првиот европски медал, ја совлада Данска со 25-19.

Тренерот Ненад Шоштариќ заедно со неговите избранички остварија феноменален успех

“Што може да се каже после ова, одигравме одлична одбрана и паметно во нападот. Имавме страшна мотивација, поради данскиот тренер кој рече дека имаме шанса од еден процент на денешната средба”, изјави прилично иронично тренерот на бронзените девојки, додавајќи:

Девојки, ви благодарам за моментот на историјата. Вие сте наши победници девојки, благодарам за моментот на историјата. Вие сте наши победници на ова ЕП”.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата