x

Шок за Фенербахче на свој терен – пораз од Малатија со 0:3 (видео)

malatija

Шок за Фенербахче во 12. коло на Суперлигата. „Жолто-црните“ доживеа убедлив пораз од Малатијаспор на домашен терен. Беа надмуртени и понижени од гостите од Малатија кои воедно ја запишаа првата победа на „Улкер“ стадионот. Резултатот 0:3, а стрелци на головите Адем Бујук, Умит Булут и Јусуф.

Инаку ова е трет пораз на Фенербахче сезонава откако претходно загубија од Коњаспор (0:2) и Бешикташ (3:4) исто така на домашен терен.

Standings provided by SofaScore LiveScore

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата