x

Шок за Евертон: Дињ во „аут“ три месеци

skysports-lucas-digne-everton_5095541

Дефанзивецот на Евертон, Лукас Дињ поради повреда на зглобот ќе одсуствува од терените три месеци. Тој заработил поведа на тренинг и поради истата ќе мора да замине на операција.

„Ова е тежок удар за нас затоа што се работи за еден од најдобрите леви бекови во Европа во моментов но тоа е тоа, ќе мора да се соочиме со ситуацијата“ – изјави менаџерот на Евертон Карло Анџелоти.

Денеска тимот на Евертон на свој терен го пречекува тимот на Лидс во рамките од новото коло во Премиер лигата, а мечот зашочнува во 18:30 часот.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата