x

Шок во Ливерпул: Салах се сели во Ла Лига, Реал и Барса го сакаат по секоја цена!?

salah-dolgo

Мохамед Салах набргу би можел да си замине од Ливерпул. Секако дека тоа ќе биде голем шок за сите на “Енфилд“, посебно за тренерот Јирген Клоп. Имено еден од најдобрите во таборот на шампионот во Премиерлигата, призна дека не би имал ништо против да се пресели во Шпанија.

Реал Мадрид и Барселона се меѓу најдобрите клубови во светот. Којзнае што може да се случи во блиска иднина, иако јас сега засега сум фокусиран само на Ливерпул“ вели Египќанецот.

Но ова беше сосема доволно за медиумите во Шпанија да почнат со шпекулации дека Салах се сели во Ла Лига, дека Реал и Барса го посакувале и тоа по секоја цена.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата