x

Шокантно: Младата ѕвезда на Јунајтед ќе игра за Конго место за Англија!!!

van-bisaka

 

Арон Ван-Бисака, еден од најголемите таленти во Манчестер Јунајтед, по се изгледа дека нема да игра за најдобрата селекција на Англија, туку за Конго.Навистина чудна одлука на десниот бек на Јунајтед, но не, ако се знае дека тој во неколу наврати чекаше повик од селекторот Герет Саутгејт и истиот не го доби. Ван – Бисака е свесен дека предност имаат Вокер, Трипие, Џејмс кои се голема конкуренција.

Мал доказ за тоа дека Ван – Бисака најверојатно ќе се реши за Конго, е тоа дека тој на својот инстаграм знамето на Англија го сменил со тоа на Конго.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата