x

Шокантно: Марадона сакал да го балсамираат…

maradona-spanija

Марадона, барем според медиумите во Аргентина, како да ја предвидел својата смрт во средата попладнето. Имено тој неколку дена претходно на своите пријатели и блиски роднини, како и на дел од своите потесно семејство им напоменал дека негова последна желба е неговото тело после смртта да биде балсамирано и да биде изложено за да може фановите постојано да го гледаат.

Се разбира дека оваа негова последна желба не била исполнета, неговото семејство нејќело ни да чуе за вакво нешто.

Инаку утринава, по средно европско време, фудбалскиот Бог беше поребан во Буенос Аиерес во близина каде што се погребани и неговите родители.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата