x

Шокантна изјава на Ѓоковиќ: Познавам луѓе кои со молитва загадената вода ја претвораат во лековита

Навистина што се случува со најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ. По се изгледа дека во време на карантинот по повод Ковид-19, не се прослави премногу.

Прво со вакцините за коронавирусот, а оваа најновата е толку шокантна што целиот свет се прашува што му е на Ноле. 

Тој не крие дека е голем верник, дека верува во Господ, но некои негови изјави навистина го оставаат нормалниот човек да биде и шокиран, па и запрепастен.

Еве го најновиот “БИСЕР“ на српскиот тенисер:

“Внатрешната врска навистина е присутна и треба да се свесен за тоа во моментот кога пиеш вода. Гледав луѓе, знам за некои луѓе кои со енергетска трансформација, со помош на молитва, успеваат и најотровната, и најзагадената вода да ја претворат во лековита. Водата реагира, а научниците тврдат и тоа го имаат докажано, дека молекулите на водата реагираат на нашите емоции, на тоа што се говори“ изјавил Новак.

Па, зарем е можно?

Веројатно подобро за него е што побргу да заврши кризата со Ковид-19 и да почне да игра тенис, тоа што најдобро го знае.  

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата