x

Шкупи против Израелци или Азербејџанци во Лига Европа

117273166_3025649810995209_2582959736051626316_o

Тимот на Шкупи вечерва ги доби можните противници за првото квалификациско коло Лига на Европа.

Во групата на фаворити кои можат да им се паднат на Чаирчани се Азербејџанските екипи Кешла и Нефчи, како и Израелскиот  Хапоел Бер Шева.

Секако дека се работи за квалитетни и тврди противници но на еден меч се е можно. Утре во 13:00 часот е ждрепката, а мечот се игра на 27. август.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата