x

Шкупи и Ертан Демири се разделија!

Шкупи остана без еден од своите директори Ертан Демири. Човекот кој е еден од клупските легенди на чаирчани како фудбалер, а како директор кој беше задолжен за ангажман на нови играчи исто така беше на високо ниво.

Демири во Шкупи како дел од раководната структура беше 18 мсесеци, која успеа да го врати клубот на победничките патеки. Да игра во Европа две години по ред.  Дека веќе не е во својот омилен клуб, самиот Демири тоа го потврди на својот ФБ профил на кој напиша дека им се заблагодарува на сите во Шкупи и дека по 18 месеци престој во клубот од Чаир дошло време за разделба.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата