Шест лица се повредени во пукање што се случило во бар во Марсеј.

Пукањето се случило околу 21.30 часот, кога вооружен напаѓач на мотор стигнал до барот и отворил оган, а потоа избегал, соопштија полициските власти.

Еден од шестмината повредени е во критична состојба.

Локалните медиуми шпекулираат дека нападот е поврзан со организиран криминал.

извор: Makfax