x

Шекил му се поклони на Раџа: Против него ми беше најтешко

shekil

Шекил О’нил, еден од најголемите центри на сите времиња, испрати пофални зборови до легедарниот хрватски кошаркар, Дино Раџа. На прашањето против кој белец му било најтешко да игра, тој го споменал Раџа.

„Имаше многу тешки бели кошаркари кои ги познавав, најтешко му беше против играчот на Бостон – Дино Раџа“, кажа Шек, а хрватската легенда го сподели тоа видео.

„Од сите признанија кои ги имам добиено, ова ми е едно од најдрагите. Слушнете што кажува Шек“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dino Rađa (@dinoradja_official)

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата