x

Шанса за Пандев и Џенова, Милан утре без Ибрахимовиќ

pandev-genoa

Горан Пандев и Џенова утре на домашен терен се домаќини на Милан во рамките на 12. коло во Серија А. „Росонерите“ на последниот меч одиграа без победник против Парма, додека тимот на капитенот на македонската репрезентација беше убедливо совладан од Јувентус.

На утрешната средба Џенова ќе има шанса да дојде до бодови против лидерот, кој во составот ќе го нема Златан Ибрахимовиќ и Симон Кјер. Лекарскиот тим одлучи дека и двајцата не се подготвени, нема да патуваат со тимот.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата