x

Шампионот Башакшехир на прием кај претседателот Ердоган! (ФОТО)

erdogan

Некогаш малиот Башакшехир е новиот првак на Турција, Клубот на Реџеп Таип Ердоган, интересно сегашниот претседател на Турција играл некогаш во дресот на Башакшехир, а и неговата партија е “главна“ во клубот, ја прекина доминацијата на гигантите Фенербахче, Галатасарај, Бешикташ, Трабзонспор.

Башакшехир за првпат стана првак, а еден од најсреќните беше и неговиот најголем фан, а тоа е Ердоган, кој денеска на шампионите им приреди величенствен прием и не ја криеше гордоста по овој супер успех на неговиот клуб.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата