x

Чурлинов и Штутгарт немоќни против Ливерпул

uzas

Предмалку заврши пријателскиот натпревар помеѓу екипите на Ливерпул и Штутгарт на кој што речиси еден час на терен мина нашиот Дарко Чурлинов. Влезе по половина час игра, по исклучително тешко време за игра, но не можеше да стори нашиот интернационалец ништо околу високиот пораз од 3:0.
Едноставно силен е Ливерпул. А Чурлино и неговите соиграчи сигурно дека на овој меч ќе гледаат како екстра искуство особено што пред нив е исклучително тешка Бундеслигашка сезона.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата