x

Чуден трансфер: Јувентус купи напаѓач кој има 32 години, за У-23 тимот!?

juventus-nov-igrac

Навистина чуден трансфер на италијанскиот гигант Јувентус. Тие денеска промовираа засилување кое има 32 години. Станува збор за напаѓачот на Монца, Андреа Бригенти. И не би било ништо чудно ако тоа не е играч кој ќе настапува во тимот У-23. А тој има 32.

Бригенти е анонимен напаѓач кој играл главно во Серија „Б“ – во Павија, Рената, Парма, Кремонезе, Монца.

Секако за него е остварување на сонот, иако првито тим на Јувентус ќе го гледа само од трибините.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата