x

ЧСМ Букурешт им го одзема умот: Ракометарка на Мец заборави дека е на терен (ВИДЕО)

screenshot_4-2

Коронавирусот го промени начинот на функционирање и во спортот. Маските станаа секојдневие и кај спортистите, па и за време на натпреварите. На денешниот дуел меѓу ЧСМ Букурешт и Мец во рамките на женската Лига на шампиони, гостинската ракометарката на Нокадни се заборави. Тренерот ја повика да влезе во игра, а таа за малку ќе втрчаше со маска на лицето.

Во вистински момент реагираше предводникот на Мец, Емануел, и ја тргна маската, но тоа го стори нервозно, неговиот тим денеска беше убедливо совладан со 31-26.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата