x

Чистка во Динамо Москва, заминуваат седум фудбалери

large

По завршувањето на рускиот шампионат, тимот на Динамо Москва се реши да направи реконструкција на екипата во која повеќе нема да бидат дел следните фудбалери.

Роман Ноиштедер, Артур Јусупов, Оскар Хилјемарк, Кирил Панченко, Владимир Рјуков, Жаоузињо, Артус Сосин.

Сите овие фудбалери наесен ќе настапуваат за друг клуб, а дел д нив разочараа со настапите во дресот на Динамо. Клубот ќе биде дел од лигата на Европа затоа што го освои шестото место на табелата изминатата сезона.

 

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата