На 31.10.2019 во 02.07 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ со тешки телесни повреди бил донесен Ј.С. од Чешка кој, според пријавеното, на 30.10.2019 во 23.00 часот во угостителски објект во Скопје паднал по скали.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.