Тепачка во која учествувале 5 лица се случила во  затвор во Скопје. Како што стои во билтенот на МВР четворица затвореници физички нападнале друг 36-годишен затвореник.

На 11.12.2020 околу 17.00 часот во СВР Скопје, С.И., вработен во Казнено поправна установа„Затвор Скопје“ пријавил дека околу 14,30 часот во Казнено поправна установа„Затвор Скопје“, осуденикот З.П.(36) бил физички нападнат од четири лица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.